MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Debat - Thesari

  Kategoria: Debat
Krijimi i një force të re politike është një hipotezë, që mbështetet nga shumë shqiptarë.Duket se, të lodhur nga focat politike në vend një pjesë e shqiptarëve, duan
2364   0
2 prill 1991 2 prilli për një individ si unë, që këtë pjesë të historisë thjesht e ka lexuar, pasi nuk pa pasur moshën për ta përjetuar, është një datë që të kall
2884   0
Nje analize e shkurter ligjore mbi antikushtetutshmerine e Aktit Normativ nr.5 dt. 15 mars 2020. Ky akt ne permbajtje kufizon te drejta kushtetuese, (liria e punes,
3113   0
Edo rrofsh per mesazhin, por keshillat per shendetin preferoj t’i marr nga mjeket, jo nga piktoret. Keshtuqe, mos humb kohe me keto, por bej punet per te cilat ke
2257   0
Që Reforma në Drejëtësi ishte vetëm një lojë për ndërrimin e forcave të pushtetit në shërbim të politikës së radhës dhe s'ka lidhje fare me drejtësinë e munguar në S
3838   0
Debati i plote ka ndodhur ne emisionin "Studio e Hapur" te Eni Vasilit ne News24 me 26 shkurt, 2018. Ka pasur përplasje mes ish kryeministri Sali Berisha dhe gazeta
2192   0
E mbani mënd këtë karagjozin që keni zgjedhur Kryeministër si hiqej kur ishte çështja e Lëndëve Kimike Siriane? Hiqej sikur konsultohej me Ambasadën Amerikane çdo di
2398   0
Përsa i përket rastit “Myftaraj-Vllahutin” nuk e marr aspak mundimin të vlerësoj ato ç’ka shkruan zoti Myftaraj për ambasadoren e BE në Tiranë; nëse ai ka gabuar apo
1776   0
Akuzat për marrëveshjen e detit me Greqinë janë rrëzuar pasi Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për ish-sekretarin e Përgjitshëm të Ministrisë së Jashtme, Ferit
1963   0
Në çadrën për lirinë politike vazhdon grumbullimi i protestuesve midis ndërtesës së kryesisë së Kuvendit dhe asaj të kryeministrisë. Dje trekëndëshi u bë katërkën
1864   0
Aktivisti më i njohur i Organizata Politike, Arlind Qorri, i është përgjigjur me gjuhën e tyre sulmeve që i kanë ardhur nga gazeta Rilindja Demokratike. Kjo gazetë n
2335   0
KQZ ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për heqjen e mandatit deputetit Armando Prenga. Me arsyetimin se nuk ka material mjaftueshëm për heqjen e mandatit dhe duke kër
2765   0
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?