MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Lajme - Thesari

marijuana
Ja disa fakte per bimën e djallit: 1. Studim pas studimi ka rezultuar se marijuana është më pak e dëmshme se alkoholi dhe duhani. 2. Vetëm rreth 9% e përdoruesve të marijuanës janë bërë klinikisht të varur prej saj, sipas një studimi. 3. Një lloj kombinimi i marijuanës bllokon qelizat kancerogjene dhe i ndalon ato të zhvillohen d
4943   0
vip
valbona-valley
2 maj 2018: Amerikania e Valbones e paditur nga Gener-2 per 200 milion lek. Seance e pare. Nesër në orën 12:00 në Gjykatën e Tiranës zhvillohet seanca e parë gjyqësore e padisë së kompanisë Gener 2 kundër Catherine Bohne dhe shoqatës TOKA, aktivisteve për mbrojtjen e Valbonës, për dëmtim të imazhit të kompanisë me një dëmshpërblim prej 2
3455   0
dalai-lama
Dalai lama tronditi botën liberale kur i tha një auditori në Malmo, Suedi këtë javë, që refugjatët duhet të kthehen në shtëpi dhe të ndërtojnë vendet e tyre. Dalai Lama ka thënë se refugjatët duhet të kthehen në shtëpi dhe të ndihmojnë në rindërtimin e vendeve të tyre pasi "Europa i përket europianëve". Udhëheqësi shpirtëror budist
3230   0
illuminati star
“HISTORIA do të ishte një gjë e jashtëzakonshme nëse do të ishte vetëm e vërtetë.” - Leon Tolstoi E diel, 13 janar 1917, anija spanjolle “Monserrat” mbërriti në ishullin “Ellis” të New York-ut. Mes pasagjerëve
3841   0
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?